zdania

Od słowa do zdania

Dla rodziców dzieci w wieku 18–36 miesięcy

Zespół badawczy MultiLADA (z Uniwersytetu Warszawskiego) zaprasza do udziału w badaniu naukowym. Celem tego badania jest opracowanie kwestionariusza dla rodziców, pozwalającego poznać rozwój językowy ich dzieci. Przygotowaliśmy zestaw pytań, z których część trafi do szykowanego kwestionariusza. Z Twoją pomocą chcielibyśmy dowiedzieć się, jak na ogół odpowiadają na te pytania rodzice dzieci w różnym wieku (od półtora roku do trzech lat).

Zapraszamy rodziców/opiekunów dzieci w wieku 18–36 miesięcy, które mówią po polsku.


Nie będziemy w żaden sposób „mierzyli” rozwoju językowego Twojego dziecka, a zebrane dane będziemy analizowali jedynie zbiorczo. Nie przejmuj się, jeśli odpowiadając na nasze pytania, pomyślisz, że Twoje dziecko „źle” wypada. Pytamy tutaj o rzeczy, które pojawiają się w mowie dzieci w różnym wieku, i tak naprawdę dopiero chcemy ustalić, o co i w jakim wieku dziecka warto pytać.


Twój udział polega na wypełnieniu krótkiego kwestionariusza online. Nie powinno zająć Ci to więcej niż 15 minut.


Badanie prowadzone jest w ramach projektu „Od słowa do zdania”, realizowanego na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt uzyskał akceptację Komisji Etyki Wydziału Psychologii UW. Twój udział jest anonimowy; nie pytamy o żadne dane osobowe.

Jeżeli chcesz skontaktować się z nami w związku z tym badaniem, napisz maila do
dr Karoliny Muszyńskiej (kierowniczki projektu).

Zgoda na udział w badaniu: