Celem tego badania jest zebranie danych, dzięki którym będziemy mogli stworzyć kwestionariusz dla rodziców, pozwalający poznać rozwój językowy ich dzieci. Przygotowaliśmy zestaw pytań, z których część, być może, trafi do szykowanego kwestionariusza, ale najpierw — z Państwa pomocą — chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie są typowe odpowiedzi na te pytania rodziców dzieci w różnym wieku (od 2 lat i 4 miesięcy do czterech lat). Nie będziemy więc w żaden sposób „mierzyli” rozwoju językowego Państwa dziecka, a zebrane dane będziemy analizowali jedynie zbiorczo.
Prosimy nie przejmować się, jeśli odpowiadając na nasze pytania pomyślą Państwo, że Państwa dziecko „źle” wypada. Pytamy tutaj o rzeczy, które pojawiają się w mowie dzieci w różnym wieku, i tak naprawdę dopiero chcemy ustalić, o co i w jakim wieku dziecka warto pytać. Oraz jak! Z tego właśnie powodu, jeżeli będą Państwo mieli jakiekolwiek uwagi do naszych pytań, przykładów i instrukcji, bardzo prosimy o wpisywanie ich w okienkach na dole każdej strony. Państwa uwagi, szczególnie te krytyczne, bardzo nam pomogą.
Na kolejnej stronie znajduje się krótki kwestionariusz demograficzny, po wypełnieniu którego zostaną Państwo przekierowani do właściwego kwestionariusza. Wypełnienie całości powinno Państwu zająć nie więcej niż 15 minut.
Badanie prowadzone jest w ramach projektu StarWords prowadzonego na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, i zostało przygotowane przez panią Olgę Kołosowską pod kierunkiem dr. Grzegorza Krajewskiego. Projekt StarWords uzyskał akceptację Komisji Etyki Wydziału Psychologii UW. Jeżeli chcieliby Państwo skontaktować się z nami w związku z tym badaniem, prosimy o maila na adres krajewski@psych.uw.edu.pl lub projekt.starwords@psych.uw.edu.pl.
Klikając przycisk „Dalej”, wyrażają Państwo zgodę na udział w badaniu oraz na przetwarzanie przez nas Państwa danych, w tym zarejestrowanie przez nas Państwa adresu IP oraz potwierdzają Państwo, że są rodzicami dziecka w wieku 34–48 miesięcy. Mogą Państwo w dowolnym momencie zrezygnować z udziału bez żadnych konsekwencji, zamykając po prostu okno przeglądarki.